ساس ها و خطراتی که در پی وجود آن ها پدیدار می گردد

اثر گزش ساس

ساس

معرفی

ساس ها موجوداتی از تبار نیم بالان و از خانواده Cimicidae ها هستند. ساس از کک کمی دارای جثه بزرگتری است . این موجود می تواند در لا به لای درز تشک و نیز دیوار های چوبی مخفی شود . این موجودات دارای فعالیت های شبانه هستند . و این باعث می شود که تعامل با آنان کمی سخت باشد . وقتی مدتی این وجودات گرسنه بمانند روشن گذاشتن چراغ ها دیگر تاثیری در فعالیت آن ها نخواهد داشت .

 

علائم وجود

لکه ها کوچک قهوه ای و سیاه روی کاغذ دیواری ها و نیز ملحفه هایی با رنگ روشن نشان از وجود ساس است. این لکه ها در واقع خون اضافی و یا مدفوع این موجودات است .

 

زندگی

ساس ها فقط در هنگام خونخواری به سمت انسان می آیند و این برخلاف کک است . و کلا مدت زیادی بر روی انسان باقی نمی ماند و بعد از خوردن خون از روی انشان می روند .

 

اثر گزش

واکنش گزش این موجود در افراد مختلف متفاوت است . برخی افراد دارای حساسیت نیستند ولی افرادی که دارای حساسیت هستند گزش برای آن ها ممکن است دردناک و التهاب آور باشد

 

اثر گزش ساس

 

در مواردی هم بوی ساس ممکن است تهوع آور باشد .

 

رشد جمعیت

ساس ماده بالغ روزانه دو الی سه تخم می گذارد و در کل زندگی حدود دویست تا پانصد تخم می گذارد بنابراین می توان گفت که رشد آن سریع است .

 

خطر وجود

گفته می شود گونه ای از این موجودات که به نوع تختخوابی معروف اند عامل انتقال بیماری هایی هستند اما موارد زیر نیز به ثبت رسیده است .

  • ایجاد مشکل کم خونی
  • ایجاد تاول در افرادی که حساسیت دارند
  • ایجاد کم خوابی
  • بوی بد محل ها
  • خارش و عفونت

 

روش های از بین بردن

برای از بین بردن این موجودات بهترین روش انجام سمپاشی است .

شما می توانید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت محل مورد نظر را سمپاشی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.